طب سنتی -زالو درمانی - حجامت - بادکش - ماساژ درمانی - زنبور درمانی - طب سوزنی - گیاه درمانی

۲۱ مطلب در شهریور ۱۳۹۶ ثبت شده است

نحوه پیله گذاری زالو ها

معمولا یک فاصله زمانی بین جفت گیری و کوکون گذاری وجود دارد که محتمل ترین آن زمان لازم برای حرکت اسپرم از حفره بدنی به سمت تخمدان هاست
اگرچه برخی گونه ها ممکن است اسپرم را ذخیره کرده و لقاح را در شرایط ایده آل انجام دهند 
چنین تاخیر زمانی در زالوی طبی هیرودومدیسینالیس به بیش از 9 ما قبل از تشکیل کوکون میرسد و تخم ها در همان مرحله از رشد باقی میمانند
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
کارشناس طب سنتی

طریقه زالو انداختن روی بیضه

واریکوسل 

 


اغلب مردم با بیماری واریس آشنا هستند؛ اما با انواع آن آشنایی ندارند؛ چرا که معمولاً تصور بر این است که واریس فقط در پا اتفاق می افتد. اما واقعیت این است که واریس به زبان ساده یعنی گشاد شدن سیاهرگ ها و خراب شدن دریچه های آنها؛ این مسأله باعث عدم توانایی سیاهرگ ها در انتقال مطلوب خون به سمت قلب می شود؛ خون جمع شده در سیاهرگ ها، به تدریج باعث گشاد شدن این رگ ها شده واریس و علامت های آن مثل درد و ... به وجود می آورد. بنابراین هر جا که سیاهرگی وجود داشته باشد؛ احتمال بروز واریس هم وجود دارد.

 

یکی از این جاها، بیضه است. در قسمت فوقانی هر بیضه، شبکه ای از سیاهرگهای در هم پیچیده وجود دارد که به آنها «شبکه پامپینیفرم» گفته می شود. اگر به هر دلیل این سیاهرگ ها دچار اختلال شوند؛ واریس سیاهرگهای بیضه به وجود می آید که به آن واریکوسل گفته می شود. علل به وجود آورنده واریکوسل بسیار متنوعند و موضوع بحث ما هم نیستند اما از آنجا که از واریکوسل به عنوان شایعترین دلیل قابل درمان ناباروری مردانه یاد می شود.


جهت کسب اطلاعات بیشتر کلمه زالو را به شماره 10008590 پیامک کنید.جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس تلگرامی https://t.me/zohoorleech 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
کارشناس طب سنتی

ویژگی های زیستگاه های زالو

ویژگی های زیستگاه های زالو نیز نوعی سازگاری با زندگی انگلی اش محسوب می شود. زالوها در مناطقی مثل استخرها و حوضچه ها، یعنی جایی که انسان و گله های حیوانات برای نوشیدن آب و استحمام می آیند، فراوان تر هستند. تمایل زالوها به آب های کم عمق نیز آن را قادر می سازد که زیر الوار، سنگ ها و دیگر اشیای داخل آب سکنی گزینند. اغلب این جانوران از غذای خاصی تغذیه نمی کنند و تنوع غذایشان زیاد است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
پرنیا

نقاط زالو درمانی برای زیبایی صورت

جهت اطلاع از نقاط زالو درمانی کلمه زالو را به 10008590 پیامک کنید
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
پرنیا

شروع کار زالودرمانی

دوره درمان باید در محیطی تمیز و ترجیحا استریل انجام شود. مجری درمان باید دستانی تمیز و خشک داشته باشد و لباسهایش تا حد امکان عاری از بو باشد و هیچ گونه بوی شدید مانند تنباکو، ادکلن یا الکل نداشته باشد. هوای محیط خصوصا در روزهای سرد سال باید گرم و تازه باشد. باید به بیمار توصیه شود که در صورت امکان قبل از حضور استحمام نماید (خصوصا ناحیه ژنیتال در صورتی که درمان در آن ناحیه انجام شود). استفاده از شوینده های قوی و معطر ممنوع است.

1) در بسیاری از موارد بیمار قبل از درمان نباید چیزی بخورد. تخلیه روده ها با استفاده از فیبر و یا انجام تنقیه مفید است. حمام کردن قبل از هر جلسه توصیه می گردد.

2) از آنجایی که معمولا قسمت وسیعی از بدن بیمار در طی درمان برهنه است درمانگر باید از دمای مطلوب اتاق و عدم ورود هوای سرد مطمئن گردد. بیمار باید در مکانی تمیز قرار بگیرد که با یک ملحفه استریل  و یا یک حوله جهت جذب آب یا خونی که ممکن است در حین کار تراوش نماید پوشیده شده است. چنانچه زالو در نواحی پوشیده از مو استفاده می شود آن ناحیه پاکسازی گردیده و با آب و صابون بی بو شسته شود. برای پاک کردن باقیمانده پمادها، پانسمانها یا ترشحات، از یک پارچه آغشته به روغن بادام استفاده نموده و سپس محل را شسته و به آرامی به وسیله پنبه خشک نمایید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
پرنیا

پرورش زالو تجارتی پرسود اما ناشناخته:

چرا پرورش وتکثیر زالو

👈 سرمایه گذاری اندک و سودآوری بالا

👈 متناسب بعنوان شغل دوم بدلیل حداقل زمان رسیدگی

👈 زالو همانند سرنگ یکبار مصرف است و از طرفی شاهد اقبال روزافزون مردم به زالودرمانی و طب سنتی ودرنتیجه افزایش مصرف هستیم.

👈 نیاز به حداقل فضا حتی بصورت خانگی

👈 بی بو و آلودگی بودن پرورش زالو

👈 دوره بازگشت سرمایه کوتاه 

👈 ظریب تکثیر بالا

👈 تغذیه ارزان و در دسترس

👈 صادرات و بازار جهانی عالی و رقابت با کشورهای اروپایی به دلیل هزینه پایین تولید در کشور

👈جزو اولین ها بودن بدلیل نو بودن این حرفه

👈گسترش سریع طب سنتی در ایران و جهان

👈فراوری زالو و تهیه روغن و آنزیم های مختلف در صنایع دارویی پزشکی و آرایشی بهداشتی و درنتیجه ارزآوری بالا و نهایتا فروش به قیمت جهانی

👈 فراوری زالو در صورت تلفات و حفظ سرمایه و استفاده از آب تعویضی زالو بعنوان کود ارگانیک در کشاورزی


جهت کسب اطلاعات بیشتر کلمه زالو را به شماره 10008590 پیامک کنید

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
کارشناس طب سنتی

خطرانقراض گونه ای باارزش(زالوی طبی ایرانی)


دلایلی که این گونه با ارزش (زالوی طبی ایرانی)در کشورمان در معرض انقراض قرار گرفته :

1_برداشت بی رویه از طبیعت.

2_توسعه فعالیت های کشاورزی و ازبین رفتن زیستگاه های طبیعی گونه. 

3_استفاده از سموم شیمیایی این گونه را در معرض انقراض قرار داده است.


مواردی که می توان جهت جبران کاهش جمعیت این گونه، انجام داد

1_تکثیر و پرورش مصنوعی.

2_ایجاد مراکز پرورش وتکثیر زالو.


از مزایای پرورش و تکثیر مصنوعی زالوی طبی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1_با پرورش گونه در شرایط ازمایشگاهی به حفظ نسل گونه کمک میشود.

2_باعث عدم انتقال الودگی به بیماران می باشد و یک منبع همیشگی و مطمئن برای مصرف کنندگان فراهم خواهد شد .

3_در دسترس بودن زالوی طبی در کلیه فصول سال میسر خواهد شد در حالیکه برداشت زالو از طبیعت در فصل زمستان و حتی در بعضی موارد در فصل پاییز هم غیر ممکن است.

4_باعث اشتغالزایی می شود .

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
کارشناس طب سنتی

با زالو زیبا شوید!!!

در سال های آینده در جهان در حوزه زیبایی رشته ای به نام زیباسازی با زالو ، تأسیس خواهد شد .چون اثرات معجزه گر این موجود خونخوار ، در رفع جوش ها (آکنه) ، لک و چروک اثبات شده و یکی از بهترین داروهای شفاف کننده ی پوست است. زالو علاوه بر اینکه بیماری های پوستی مانند اگزما ، قارچ ، آلوپسی ها و ….. را درمان می کند و نقش بسیار مهمی در زیبایی پوست دارد. هر نوع تیرگی در پوست از نظر طب طبیعی و سنتی به دلیل افزایش سودا و صفرای است و یا به عبارت عامیانه تر ناشی از کثیفی خون است. زالو درمانی باعث دفع خون کثیف و یا همان سودا می شود که این کار بوسیله نقش خونخواری زالو انجام می شود؛ اما بزاق زالو با افزایش جریان خون در سطح پوست بخصوص خون سالم و روشن که بهترین غذای پوست است باعث شفافیت و زیبایی پوست می شود که این کار بوسیله بزاق زالو انجام می گیرد . در بزاق زالو ماده‌ای به نام هیالورونیداز وجود دارد که مانند آنتی‌بیوتیک عمل می‌کند و کارایی زیادی در درمان بیماری‌های پوستی مانند انواع جوش‌ها و آکنه‌ها و آبسه‌های پوستی دارد. این آنزیم با حل کردن مواد بافتی ، زمینه پخش بزاق زالو را در بافت‌ها فراهم می‌کند و با این کار زالو توانایی می‌یابد بافت‌های دور دست را نیز تحت تأثیر قرار دهد و اثرات درمانی در همه‌ جای بدن به خصوص در نزدیکی محل اتصال زالو به بدن بر جای بگذارد.این ماده کمک می‌کند آلودگی‌های موجود در محل آکنه‌ها و جوش‌ها برطرف شود. همین ماده است که هنگام گزش زالو موجب می‌شود محل گزش دچار آلودگی نشود. همه این مسائل کنار هم موجب می‌شود از آنزیم‌های بزاق دهان زالو برای درمان التهاب‌، تورم و قرمزی ناشی از بیماری‌های پوستی استفاده ‌شود. 

بیماری های پوست از آن نوع بیماریهایی هستند که تقریبا همه افراد در طول عمر خود آن را کم وبیش تجربه می کنند. بیماری های پوست طیف وسیعی را در بر می گیرد و از بیماری جوش جوانی تا بیماری کشنده سرطان پوست را شامل می شود. 

در دنیا از زالوی زنده و فرآورده های آن به صورت وسیعی برای درمان بیماری های پوستی استفاده می شود. انواع بیماری های پوستی که از این طریق معالجه می شوند به شرح زیر هستند : 

• اصلاح بد رنگی پوست : رنگ پوست افرادی که بد رنگی در چهره دارند ، با زالو اندازی تا مقدار زیادی برطرف می شود و رنگ پوست روشن می شود. از این روش می توان در زیبا و شفاف کردن رنگ پوست افراد استفاده کرد. 

• رفع چین و چروک های پوست : زالو با اصلاح گردش خون سبب تغذیه بهتر بافت پوست می شود و از این طریق در رفع چین و چروک پوست مؤثر است. شرکتهای تولید کننده لوازم آرایشی، کرم هایی از ترکیبات ترشحات زالو برای رفع چین و چروک و خوشرنگی پوست تولید می کنند. کارخانه ای در مسکو با مشارکت فرانسه که مواد آرایشی تولید می کند ، کرمی برای رفع چین و چروک های دست و صورت تولید کرده که ماده اصلی این کرم، پودر پوست زالوهای خشک شده است. 

• رفع جوش‌ها ( آکنه ) و دمل های پوستی : زالو اندازی به خصوص اگر به موقع و با تعداد مناسب انجام شود ، اثر درمانی مناسبی بر آکنه و دمل های پوستی دارد. زالو برای تخلیه و درمان جوشهای پوستی بخصوص ناحیه صورت و شانه ها و روی باسن بسیار مؤثر است. 

رفع کانونهای عفونت روی پوست : برای تخلیه کانون های عفونت و زخم های عفونی می‌توان از زالو کمک گرفت ، به خصوص زخم های عفونی مقاوم به درمانهای رایج آنتی بیوتیکی. 

درمان اگزما : در بسیاری از موارد اگزماهای پوستی با زالو اندازی درمان می‌شوند. 

رفع بدرنگی و سیاهی لب ها : برای روشن شدن رنگ لب ها به خصوص در سیگاری ها می‌توان از زالو کمک گرفت. 

موارد دیگری از کاربرد زالو برای درمان بیماری های پوستی نیز گزارش شده است. 

به طور کلی برای حفظ شادابی و زیبایی پوست و پیش گیری از چین و چروک و جوان ماندن به خصوص خانم ها می توانند برای هر قسمت بدن که می خواهند زالو استفاده کنند .برای حفظ پوست صورت , خانم ها می توانند هر سه ماه یکبار هر بار ۷ تا ۱۰ عدد زالوی ریز زیر استخوان فک بیاندازند و به جای استفاده از شامپو و صابون هر روز با مخلوط سدر و روغن زیتون و سرکه صورت را بشویند .چون زیبائی پوست کار حساس و مهمی است، پزشک زالو درمان هم باید حساسیت ویژه ای در کار خود نشان دهد ، نخست آنکه زالوهای ریزتر را برای پوست انتخاب کند زیرا هرچه زالو ریزتر و تعداد آن بیشتر باشد، شفافیت پوست بیشتر و بهتر می شود و از طرفی دغدغه ی بجای ماندن محل گزش از بین می رود.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
کارشناس طب سنتی

اطلاعیه مهم در خصوص زالو وارداتی

معایب زالوی وارداتی :

زالوی وارداتی به علت زمان و مسافت طولانی جهت حمل و نقل احتیاج به فریز کردن دارد که زالو دچار اسیب جدی و تلفات 80 درصد به بالا میشود  وگیرایی زالو به شدت کاهش میابد و اغلب در روی بدن زالو و بیشتر درناحیه پشت زالو یک حالت ماه گرفتگی شبیه به رد پنس یا انبر وجود دارد که به علت فریز شدن یا تغذیه نامناسب میباشد و پوست بدن زالو حالت شادابی و طراوت زالوی سالم (صیدی) را ندارد. در اب به صورت نامناسب شنا میکنند و چالاک و فرز نیستند و قدرت بادکش کمتری دارند و به راحتی از دست یا سطوح صاف جدا میشوند. بدنشان در قسمتهای کناری در بعضی از زالوها فرورفتگی دارد و به دلایل فوق قیمتشان اغلب تا 500 تومان از زالوی صیدی ارزانتر است.

متاسفانه استفاده از زالوی وارداتی و مشکوک عواقب زیادی داره که اکثر اوقات درمانگر و بیمار دچار مشکل میکنه .

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
کارشناس طب سنتی

نقاط زالو درمانی

جهت اطلاع از نقاط زالو درمانی


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
پرنیا